Całkowite wyleczenie raka browdawkowatego tarczycy

U mojego męża ponad pięć lat temu wykryto u niego raka brodawkowatego tarczycy, zaraz potem przeszedł operację usunięcia gruczołu tarczycy oraz terapię radiojodem. Obecnie regularnie poddaje się badaniom kontrolnym w poradni onkologicznej oraz zażywa hormony tarczycy. W wyniku ostatniego badania lekarz jako ostateczne rozpoznanie podał *Ca papillare glandulae thyreoideae. Status post operationem*. Czy można zatem mieć nadzieje, że mąż został skutecznie i trwale wyleczony?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

W obecnych czasach o skuteczności terapii przeciwnowotworowej można powiedzieć dopiero po 8-10 latach od wprowadzenia leczenia. Jeśli przez ten okres nie wystąpi nawrót choroby nowotworowej można stwierdzić, że chorobę wyleczono.