Włókniak piersi a golenie pach

Czy włókniak może występować w piersi? Na badaniach powiedziano mi, że mam włókniaka i że pojawił się on od częstego golenia pach i jeśli ograniczę depilację pach on sam zniknie i nie trzeba go usuwać. Tylko, że ciągle go mam mimo rzadkiej depilacji pach i występują bóle w okolicy piersi.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Jeśli to rzeczywiście włókniak nie zniknie on. Nie ma wpływu na powstanie włókniaka golenie pach. Radzę z tym problemem udać się do chirurga bezpośrednio. Być może po badaniu zaistnieje konieczność dodatkowej diagnostyki (USG, biopsja) lub też usunięcie guzka z następowym badaniem histopatologicznym.