Postępowanie po usunięciu polipów hiperplastyczne żołądka

Niedawno lekarz usunął mi z żołądka dwa polipy. Wczoraj odebrałam wyniki i mimo, że lekarz zapewniał mnie, że nie ma powodu do niepokoju, zlecił za 3 miesiące ponowną gastroskopię. Do tego czasu mam codziennie zażywać tabletkę leku na wrzodu żołądka. Jeszcze wspomnę, że gastroskopia wykazała przepuklinę roztworu przełykowego.

A oto wynik badania histoptologicznego:
Wycinki błony śluzowej części przedodźwiernikowej żołądka z ogniskiem mataplazji jelitowej i dołeczki żołądkowe wysłane obrzękłym nabłonkiem.
Wycinki błony śluzowej trzonu żołądka z powierzchownym hiperplastycznym polipem.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Badanie histopatologiczne ujawniło przewlekły stan zapalny błony śluzowej żołądka, którego następstwem jest przeobrażenie błony śluzowej żołądka w śluzówkę typu jelitowego oraz pojawienie się polipów przerostowych. Leczenie tego stanu polega na stosowaniu leków z grupy inhibitorów pompy protonowej. Aby ocenić efekt leczenia kontrolną gastroskopię wykonuje się po okresie około 3 miesięcy.