Guzki odbytu

Mam 19 lat. Od kilku lat mam jakieś guzki na odbycie. Nie wiem za bardzo co to jest czy hemoroidy czy żylaki odbytu. Nie bolą mnie tylko czasami przy podcieraniu. Za każdym razem po wypróżnieniu na papierze toaletowym pojawiają się kropki krwi. Poza tym są one krępujące. Czy można to jakoś leczyć lub się pozbyć tego?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Prawdopodobnie po Pańskim opisie wynika, że są to żylaki odbytu. Trzeba udać się do chirurga, żeby Pana dokładnie przepadał i zdiagnozował dolegliwości. Musi on zadecydować czy stosować leczenie zachowawcze czy wymaga Pan już leczenia operacyjnego. Jeśli żylaki są duże i sprawiają dolegliwości takie jakie Pan opisuje jedyną formą leczenia jest ich chirurgiczne usunięcie.