Otyłość - leczenie operacyjne

Od 2 lat, a dokładnie odkąd zaszłam w ciąże mam problemy z otyłością. Waże 104kg, a przed zajściem w ciąże ważyłam 64kg. Myślalam, ze z dniem kiedy urodze zgubie pare kg, ale tak sie nie stalo, a z czasem zaczełam tyc coraz bardziej i nadal jest tak. Coraz bardziej trace kontrole nad jedzeniem i ilościa jaką spozywam. Do tego wszystkiego doszla choroba, ktora wykryto u mnie podczas ciazy, niestety jest to najgorsza z mozliwych chorob-jest to kiła-choroba weneryczna. Zostalam juz przeleczona, ale niestety do konca zycia w moim ciele zostanie slad WR dodatni i tego juz nie zmienie, niezarazam juz ani nie jestem zagrozeniem dla kogokolwiek chociaz ciezko mi z tym zyc. Jedynym moim celem w zyciu jest to, aby schudnac, juz nie daje rady z ta waga, stracilam kondycje, tak blacha rzecz jak odkurzanie jest dla mnie meczące. Moj synek jest w takim wieku gdzie musze miec dla niego energii od groma, a tak niestety nie jest. Strasznie sie mecze podczas ubierania chodzenia czy tez zajmowania sie dzieckiem w sumie to kazda codzienna wykonywana czynnosc jest dla mnie meczaca. Chcialabym sie dowiedziec czy jest mozliwa w moim przypadku operacja zmniejszenia zoladka czy tez moze jakas inna metoda byle bym schudla. Strasznie sie boje ze moja choroba mi to uniemozliwi i zniszczy moje marzenie i cel jaki sobie w zyciu wyznaczylam.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

O leczeniu operacyjnym otyłości najlepiej poczytać sobie w dziale Leczenie otyłości w portalu www.echirurgia.pl Tam dokładnie przedstawiono wskazania do tego leczenia (wartości wskaźnika BMI), powikłania oraz metody.
Jeśli nie spełnia Pani warunków wskazań zabieg nie może być wykonany bezpłatnie (z refundacją NFZ). Musiałaby Pani sama opłacić sobie koszty takiego zabiegu.
Jednak na pewno na początku trzeba wykorzystać wszystkie inne nieoperacyjne sposoby leczenia otyłości zanim podejmie Pani decyzję co do leczenia operacyjnego.