Czy to możliwe - dwa duże jądra a trzecie małe?

Od kiedy pamiętam mam dość dziwną sytuację. W swojej mosznie mam 2 porównywalnej wielkości jądra, wydaje mi się że normalnych kształtów i normalnie reagujące na dotyk-ściskanie, niemniej w dolnej części, mniej więcej pośrodku mam coś w rodzaju kulki. Ma to kształt kulki. Jest ok. 3 razy mniejsze od jąder, ale dobrze wyczuwalne, mniej więcej 2 razy większa od takich kulek metalowych do gry. To coś reaguje na nacisk podobnie jak jądra i są wyczuwalne, podobnie jak przy jądrach, przewody - coś odchodzące od niego. Wydaje mi się, że mam to od dzieciństwa, choć nie przypominam sobie (ale nie jestem pewien), żeby bolało mnie to tak jak czasem jądra po pewnych sytuacjach (myślę, że nie muszę pisać). Mam 19 lat.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Może rzeczywiście to dodatkowe jądro chociaż taka anomalia anatomiczna to ogromna rzadkość. Może to jakaś torbiel powrózka nasiennego, jądra lub jakaś wolna struktura torbielowata w mosznie. Trudno cokolwiek więcej napisać bez badania. najlepiej w tej sprawie skonsultować się urologiem. Być może on zaleci jeszcze o dodatkowym wykonaniu USG worka mosznowego.