Żylaki powrózka nasiennego po lewej stronie a ból prawego jądra

Czy żylaki występujące po lewej stronie mogą w jakiś sposób wpływać na bóle w prawym jadrze i pachwinie? Od jakiegoś czasu odczuwam dziwny ból promieniujący jak gdyby od prawego jadra i odczuwam najbardziej w pachwinie. Gram w piłkę nożną i zacząłem odczuwać ból. Przy usg prawej pachwiny i prawego jadra wyszły mi żylaki, ale po lewej stronie. Kolejny lekarz stwierdził, ze mam bliznę na mięśniu w okolicy prawej pachwiny, ale nie był do tego w 100% przekonany. Nakazał rozciąganie, ale to nie przynosi rezultatów i nie wiem w końcu jaka jest przyczyna.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Bez badania trudno mi określić co jest przyczyną Pana dolegliwości. W tej sprawie należy bezpośrednio skontaktować się z lekarzem i to najlepiej chirurgiem. Żylaki powrózka nasiennego powinny dawać dolegliwości, ale po tej samej stronie ciała, gdzie występują. Ból w jądrze i pachwinie po przeciwległej stronie ciała może być spowodowany czym innym (np. stanem zapalnym, przepukliną, nerwobólem). Badanie USG pod tym względem może nie wyjaśniać problemu. Po badaniu chirurg powinien wyjaśnić przyczynę dolegliwości.