Za krótkie wędzidełko a ćwiczenia

Przeglądając różne fora doszedłem do wniosku, że chyba mam za krótkie wędzidełko (gdy ściągam całkowicie napletek w końcowej fazie wędzidełko ciągnie żołądź w dół co daje nieprzyjemne odczucia bólowe). Moje pytanie dotyczy tego czy są jakieś ćwiczenia, żeby to wędzidełko rozciągnąć (czytałem że są takie: odciągnij napletek tak aby poczuć mocne rozciąganie, wytrzymaj w tej pozycji parę minut - to dla tych którzy mają bardzo krótkie wędzidełko, zaś przy pełnej erekcji: Doprowadź do erekcji tak by główka była maksymalnie wypełniona i staraj się odciągać napletek tak by czuć mocne rozciąganie, wytrzymaj w tej pozycji aż erekcja ustanie. To dla tych, którzy mają wędzidełko średniej długości lub dla tych którym udało się już trochę je rozciągnąć).

Czy te ćwiczenia dadzą jakiś efekt czy jednak potrzebna jest interwencja chirurgiczna. Jeśli tak to czy wykonuje sie w Polsce takie operacje laserowe i gdzie? I jaki może być koszt takiej operacji w prywatnej klinice?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Raczej takie ćwiczenia nie przynoszą efektu u nastolatków lub starszych osób. To zbyt późno na zmiany strukturalne rozwiniętego już wędzidełka. Najskuteczniejszym i najpewniejszym sposobem postępowania jest chirurgiczna korekcja wędzidełka czyli wykonanie jego plastyki. Zabieg mało skomplikowany, wykonywany w znieczuleniu miejscowym, krótki. Koszt wykonania prywatnie tego zabiegu to około 1000-1500 zł.