Lambliowe zapalenie pęcherzyka żółciowego

Stwierdzono u mnie zakażenie lamblią. W usg wyszło, że mam pogrubiałe ścianki pęcherzyka żółciowego - bez kamicy i zalegającej żółci. Czy po wyleczeniu lamblii jest szansa, żeby zmiany w pęcherzyku zniknęły?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Najczęściej spotykanymi objawami występowania lamblii czyli patogenu zwanego dokładnie Giardia lamblia w przewodzie pokarmowym są bóle i wzdęcie brzucha w okolicy nadbrzusza, zgaga, odbijanie, nudności, gwałtowne, wodniste, sfermentowane stolce, często żółtawe, wiatry, stany podżółtaczkowe, czasem (zapewne tak jest w Pani przypadku) przewlekłe zapalenie pęcherzyka żółciowego lub nieżyt żołądka oraz bóle głowy spowodowane występowaniem toksyn lamblii w krwiobiegu.

Jeśli zastosuje Pani odpowiednie leczenie przeciwlambliotyczne zapalenie pęcherzyka żółciowego powinno się wycofać.