Bóle piersi w czasie karmienia

Mam 35 lat i drugie dziecko. Syn ma 2 miesiące i podczas karmienia odczuwam bóle, przeszywające bolesne ukłucia. Mam zaczerwienione i zaognione otoczki, sutki pękające. USG nie wykazało zmian. W poradni laktacyjnej (po 1 tyg.) stwierdzono grzyba (łukowate pęknięcia na brodawkach) i zalecono leczenie antybiotykiem przeciwgrzybiczym. Po 2-3 tyg. bóle ustąpiły (swędzenie i pieczenie nie ustąpiło). Po odstawieniu antybiotyku po kilku dniach nastąpił ponownie nawrót choroby. Proszę o pomoc i wskazanie przychodni w Warszawie, która byłby w stanie mi pomóc.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Prawdopodobnie nie doszło u Pani do wyleczenia grzybiczego zapalenia sutków. Może skonsultuje się Pani z Poradnią Dermatologiczną. Grzyb jaki u Pani występuje może nie być wrażliwy na krem przeciwgrzybicze które Pani stosuje, albo dolegliwości zapalne połączone są z alergizacją i trzeba będzie zastosować inne maści lub kremy.
Jestem ze Śląska i niestety nie znam przychodni w Warszawie.