Jak wyleczyć keratopapilloma?

Proszę o przetłumaczenie mi dalszej części zdania, które brzmi: keratopapiloma et inflammatio chronica loco. Zdiagnozowano, że jest to brodawczak, lecz ten brodawczak usadowił mi się w okolicy zewnętrznej pochwy. Zrobiono wycinek, ale mały fragment, który wygoił się, ale potem zauważyłam zmiany na wardze sromowej, jest to ta sama dolegliwość, w tej chwili jest to bardzo dokuczliwe, ponieważ bardzo swędzi i ciągle nie mogę wyleczyć stanu zapalnego. Z uwagi na okolice wycinkiem zajął się ginekolog, lecz skoro to sprawa skórna to proszę pokierować mnie, gdzie mogę wyciąć pozostałą część chorą i czy w ogóle jest to możliwe?

Ponadto nadmieniam, że smarowałam już wszystkim i nic nie pomogło, nie wiem co robić? Brodawczak zaczyna się rozprzestrzeniać. Czy po wycięciu jest szansa na wyzdrowienie? - proszę o pomoc jestem załamana - to już 1,5 roku i nikt mnie nie wyleczył. Wycinek miałam miesiąc temu.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Keratopapilloma et inflammatio chronica localis oznacza na język polski rogowaciejący brodawczak i przewlekły stan zapalny miejscowy. Najlepiej w tej sprawie skontaktować się z dermatologiem. Brodawczaki powstają na podłożu zakażenia wirusowego, dlatego zastosowanie leków miejscowo wirusobójczych jak i może ogólnie przeciwwirusowych może poskutkować wyleczeniem zmian bez konieczności wycinania.