Nieznaczne powiększenie śledziony u 4 latka a cuchnące stolce

Śledziona u mojego syna jest nieznacznie powiększona (6,7x3 cm). Dziecko często choruje i ma słabą morfologię (WBC 3.80, CRP 0,02). Często boli go brzuszek i robi (od jakiegoś czasu) śmierdzące kupy.
Jaka może być tego przyczyna?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Myślę, że problemy związane z bolącym brzuchem i cuchnącymi stolcami nie są związane w bezpośredni sposób ze śledzioną. Może doszło do zakażenia układu pokarmowego. W niektórych rodzajach zakażeń stolce są cuchnące, a śledziona może być nieznacznie powiększona jako reakcja organizmu na zakażenie. Trzeba sprawdzić czy w przewodzie pokarmowym nie ma pasożytów, czy nie doszło do zakażenia lambliami lub salmonellą.