Brak odrostu paznokci po zdeptaniu

W tamtym roku zostałam zdeptana i moje obydwa paluchy są czarne. To już prawie rok, a odrosły tylko trochę i nie wiem co mam robić. Czy można je wyrwać u specjalisty albo samemu, bo odstają i trwa to tyle czasu? A może po usunięciu ich paznokcie odrastałyby szybciej? Czekam z niecierpliwością na odpowiedź.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Na pewno trzeba pokazać te paznokcie chirurgowi ogólnemu. Rzeczywiście może paznokcie muszą być chirurgicznie usunięte. Ale o tym musi zadecydować chirurg. Samemu nie należy wykonywać tego zabiegu. Zresztą zabieg ten jest bardzo bolesny i musi być wykonany w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu powinny wyrosnąć prawidłowe morfologicznie paznokcie.