Pogrubienie ścian pęcherzyka żółciowego po zakażeniu lambią

Byłam zakażona lamblią co poskutkowało licznymi powikłaniami: zaburzeniami pracy wątroby (bardzo wysoka bilirubina), pogrubieniem ścianek pęcherzyka żółciowego oraz zaleganiem żółci w żołądku. Po wzięciu leków przeciwpasożytyniczych zrobiłam usg i nadal mam pogrubione ścianki pęcherzyka. Lekarka mówi, że tak juz zostanie. Jednak niepokoję się czy to oznacza, że pęcherzyk będzie źle pracował? Czy to pogrubienie ścianek będzie jako stan pozapalny, ślad, że było tam kiedyś zapalenie, czy będzie wpływało na czynność pęcherzyka?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Takie pogrubienie ściany pęcherzyka żółciowego to zapewne stan zejściowy po przebytym zapaleniu śluzówki pęcherzyka z powodu lamblii. Nie ma taki stan raczej żadnego niekorzystnego wpływu na czynność pęcherzyka żółciowego.