Urazy po kopnięciu w lewy bok

6 dni temu zostałam kopnięta w lewy bok, w okolicy pod żebrami. Z powodu odczuwania ostrego bólu zgłosiłam się do lekarza. Nie przyznałam się jednak, że zostałam kopnięta, a jako przyczynę urazu podałam upadek ze schodów. Wykonano zdjęcie RTG, które nie wykazało żadnych złamań. Dostałam środek przeciwbólowy. Martwi mnie to, że ból się nasila szczególnie, gdy chcę przewrócić się z boku na bok w łóżku. Boję się, że mogła zostać uszkodzona śledziona lub inny narząd. Nie wystąpił w miejscu uderzenia siniak. Czy powinnam zgłosić się na USG jamy brzusznej?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Ból jaki Pani opisuje z pewnością związany jest ze stłuczeniem żeber lewej połowy klatki piersiowej i mięśni brzucha. Aby rzeczywiście wykluczyć ewentualne uszkodzenie śledziony lub nerki należałoby wykonać USG jamy brzusznej. Badanie to na pewno uspokoi Panią i rozwieje wątpliwości co do stanu narządów miąższowych jamy brzusznej. Badaniem palpacyjnym lekarz nie określi stanu tych narządów w jamie brzusznej dlatego trzeba by wykonać w tym przypadku USG.