Ból po usunięciu pęcherzyka żółciowego

Jestem już 10 dni po laparoskopowym usunięciu pęcherzyka żółciowego i nadal odczuwam ból z prawej strony. Ból jest punktowy między żebrami (z przodu i z boku tak jakby się łączył w jednym punkcie) i przyznam się, że mnie trochę niepokoi czy w środku jest ok. Nasila się w godzinach popołudniowych (jest do wytrzymania) i czasem utrudnia głębokie oddychanie. Mam nadzieję, że to niedługo ustąpi.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Ból ten jaki Pani opisuje może wynikać z podrażnienia nerwu przeponowego w wyniku użycia dużego ciśnienia gazu w jamie brzusznej w czasie laparoskopii. Ból ten dość często występuje po laparoskopii i powinien samoistnie ustąpić po 2-3 tygodniach po zabiegu. Jeśli nie ustąpi w tym czasie należy skonsultować się z chirurgiem celem pogłębienia diagnostyki dolegliwości. Musi Pani także utrzymać dietę przez najbliższy miesiąc po operacji.