Operacja strun głosowych

Czy operacja strun głosowych ma wpływ na to jak bede spiewać?
Czy moja barwa głosu sie polepszy nie bede fałszowac? Czy moge zmienić swoją barwe głosu np.na głos jakiejś *gwiady*? Mamy w końcu XXI wiek wiec wszystko możliwe... i czy w Polsce są takie operacjie jak tak to ile kosztuje?
Czytałam ze na to jak spiewamy odpowiedzialne sa: jezyk, zęby, podniebienie, struny głosowe, kratań, a moze operacjia innego narządy zmieni mój głos, ze bede dobrze spiewac? Czytałam tez ze udrożnienie dróg nosowych wpływa na śpiewanie czy to prawda? Co mam zrobić czy jest jakaś szansa? Tylko prosze mi nie pisać ze operacja kosztuje majątek...pieniądze nie stanowią żadnego problemu.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Trafiła Pani na portal internetowy zajmujący się problematyką chirurgii ogólnej, a nie laryngologii. Nie mogę konkretnie odpowiadać na Pani pytania, gdyż nie jestem specjalistą w tym względzie. Nie słyszałem ani nigdzie nie czytałem, aby operowano struny głosowe celem poprawy jakości głosu (śpiewu). Oczywiście wykonuje się standardowo operacje likwidujące różne patologie w zakresie strun głosowych lub udrażniające górne drogi oddechowe, ale ze wskazań leczniczych, a nie zmieniających głos. Najlepiej proszę w tej sprawie skonsultować się z laryngologiem. On myślę, że wyczerpująco odpowie na Pani pytania.