Biegunki po cholecystektomii laparoskopowej

Mam biegunki po cholecystektomii laparoskopowej. Jak im zaradzić? Stosuję dietę, jem małymi porcjami i nic nie pomaga. Jestem 14 dni po laparoskopowej cholecystektomii. Teraz już nie kamień a wzdęcia i biegunki męczą mój brzuch.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Biegunki mogą być spowodowane niedoborem żółci w przewodzie pokarmowym. Czasami jednak pacjenci przez stosowanie właśnie diety typu wątrobowej dostają biegunki. Może niech Pani powoli zacznie odstępować od diety i zacznie spożywać produkty takie jakie Pani używała przed zabiegiem. Należy także używać leków ziołowych zwiększających wydzielanie żółci podczas posiłków.