Zwisające jądra

Mój problem dotyczy jąder - są one opadnięte. Jest to dla mnie trochę krępujące, gdyż mój penis nie jest zbyt duży i moszna z jądrami zwisając jest dłuższa od przyrodzenia. Jednak najbardziej niepokoi mnie fakt, iż podczas erekcji moszna się nie unosi, nie otula jąder. Jądra niezmiennie są obwisłe. Przypuszczam też, że może to być powodem moich problemów z osiągnięciem wytrysku (zarówno podczas stosunku jak i podczas masturbacji). Zauważyłem, że tylko podczas zetknięcia się np. z zimną wodą jądra się unoszą i wówczas wytrysk jest możliwy.

Czy istnieje jakiś nieinwazyjny sposób na to, aby jądra się uniosły (aby tak nie zwisały), a może jest możliwy jakiś zabieg, który np. zmniejsza worek moszny lub unosi jądra. Jakie jest ewentualne ryzyko powikłań przy takim zabiegu?
Na koniec dodam, że mam 27 lat. Mam stałą partnerkę i współżyjemy około 2-3 razy w tygodniu.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Zdarza się dość często, że jądra są nisko położone w mosznie. U Pana ten problem być może jest związany ze słabymi mięśniami dźwigaczami jąder. Niestety nie czytałem nigdzie o zabiegach podnoszących jądra, lecz prawdę powiedziawszy z technicznego punktu widzenia można by pokusić się o taką plastykę. Tym problemem zajmują się urolodzy. Musiałby Pan skonsultować się z urologiem, który prywatnie zajmuje się zabiegami korygującymi narządy płciowe męskie. Problemy z osiągnięciem wytrysku z punktu medycznego raczej nie powinny być związane z nisko położonymi jądrami (może to podłoże psychogenne - np. obijanie się jąder i moszny o krocze, co hamuje orgazm).

Jeśli znajdzie Pan takiego urologa on podejmując się takiego leczenia zabiegowego przedstawi Panu ewentualne powikłania (trudno określić czy i jaki zabieg wykona).