Ból w plecach po usunięciu pęcherzyka żółciowego

Jestem 2 tygodnie po laparoskopowym usunięciu pęcherzyka żółciowego. Pojawił się u mnie silny ból w plecach podejrzewam, że przez podnoszenie dwuletniego dziecka, wzięłam silny środek przeciwbólowy. Ból po kilku godzinach jest minimalny z lewej strony pod żebrami. Czy powinnam to zgłosić lekarzowi? I czy może mieć to poważne następstwa?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Raczej ten ból wystąpił po wysiłku, z nadwyrężenia mięśni i nie ma nic wspólnego z przebytym zabiegiem. Jeśli rzeczywiście teraz jest minimalny lub całkiem ustąpił na pewno nic się nie stało w jamie brzusznej.
Jeśli ból będzie nadal duży i nadal będzie się utrzymywał lepiej pójść do lekarza, który Panią dokładnie zbada, a nie zażywać na własną rękę środki przeciwbólowe.