Podejrzenie zapalenia wyrostka robaczkowego

Dziś rano miałam bardzo silny ból w prawej, dolnej części brzucha. Ból uniemożliwiał poruszanie. Badanie morfologiczne wykazało podwyższoną ilość białych krwinek 19000. Jednak ból po około pół godzinie ustąpił całkowicie! Chirurg naciskał okolice brzucha, nic mnie nie bolało. Bez problemu podnoszę prawą nogę do góry. Odczuwam ćmienie w tej okolicy, ale to może być spowodowane już mym przewrażliwieniem. Badanie ginekologiczne nie wykazało nic. Nie wiem czy to zapalenie wyrostka. Lekarz powiedział, że to możliwe, ale jeśli tak to dlaczego mnie nie boli. Boję się, że jeśli taki stan rzeczy będzie się utrzymywał wyrostek się *rozleje*. Nie wiem co robić iść do lekarza, żeby się skarżyć, że nie boli... trochę dziwne.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Jeśli w chwili obecnej nie ma Pani żadnych dolegliwości bólowych, a nie zażywała Pani żadnych leków przeciwbólowych wątpliwe jest, że doszło do zapalenia wyrostka robaczkowego. Dobrze by było, żeby Pani jutro skontrolowała sobie morfologię. Jeśli liczba białych krwinek będzie nadal wysoka należy udać się do lekarza.