Wymiary penisa

Mam 20 lat i ciągle wstydzę się rozebrać do majek przy innych osobach, czym to jest spowodowane? Właśnie tym że mi się wydaje, że moje jadra są małe (dwa jądra mieszczą mi się spokojnie w jednej dłoni nawet jeszcze mam trochę luzu) od innych mężczyzn oraz mój penis (wydaje mi się że oni maja jadra i penisa o wiele większego jak ja). Mój penis jest mały podczas spoczynku i nawet nie zwisa się poza jądra (ma wtedy długość od 3 cm do 4 cm). Zaś podczas erekcji ma długość zaledwie 10 cm i wcale nie jest gruby. Chciałbym od was zaczerpnąć porady czy w tym wieku z moim penisem i jądrami jest wszystko dobrze ponieważ bardzo jestem zaniepokojony moimi rozmiarami. Jeśli coś jest nie tak to napiszcie co mam dalej robić, żebym miał rozmiar penisa taki jaki powinien być w moim wieku. Jaki powinien być normalny rozmiar penisa i jego grubość?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Z tego co Pan opisuje rzeczywiście penis jest mały. Być może jest to spowodowane jakąś niedomogą hormonalną. Średnie wymiary penisa to: w czasie wzwodu długość 12-16 cm, zwiotczały długość 7-10 cm, w czasie wzwodu obwód 10-13 cm. Oczywiście są to wymiary orientacyjne. Najlepiej, żeby Pana zbadał androlog (najczęściej są to niektórzy urolodzy) i on zadecydował o dalszym postępowaniu.