Małe jądro po operacji sprowadzenia jądra w dzieciństwie

Mam 22 lata, w wieku 6 lat miałem operację sprowadzenia lewego jądra. Teraz lewe jądro jest bardzo małe w porównaniu do drugiego, jest malutkie. Co to może oznaczać? Czy trzeba je usuwać koniecznie? Nie odczuwam żadnych dolegliwości, nic mnie nie boli, wszytko jest ogólnie w porządku. Czy niezstąpione jądra mogą być dziedziczne?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Trudno oceniać w tej sprawie bez badania. Na pewno musi Pan skonsultować się z urologiem. Jądro prawdopodobnie uległo niecałkowitemu rozwojowi w skutek zapewne niedokrwienia po zabiegu sprowadzenia jądra do worka mosznowego. Raczej to nie jest wskazanie do usunięcia jądra jeśli jego całkowita struktura jest prawidłowa (brak guza lub guzów). Nie wykryto genów odpowiedzialnych za dziedziczenie tego schorzenia.