Bolesność żyły po zabiegu żylaków powrózka nasiennego metodą laparoskopową

3 tygodnie temu miałem zabieg na żylaki powrózka nasiennego po lewej stronie metoda laparoskopowa. Nad jądrem jest jakby pogrubiona bardziej niż przed zabiegiem żyła która boli przy dotyku. Pozostałe żyły mnie nie bolą. Czy to jakieś zapalenie? Lekarz powiedział ze po miesiącu od zabiegu mogę uprawiać sport, czy gdy minie miesiąc mam się do niego udać czy poczekać jeszcze? Mam 14lat.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Trzeba zdawać sobie sprawę, że w przypadku operacji żylaków powrózka nasiennego podwiązuje się żyłę jądrową przez co utrudniony jest odpływ kwi żylnej co powoli doprowadza do zarastania i zanikania żylaków (może to jednak trwać nawet i 3 miesiące). Ta bolesna żyła właśnie jest skutkiem tego zabiegu. Oczywiście najlepiej jeszcze za tydzień skonsultować się z lekarzem, który wykonywał zabieg. Jeśli wszystko będzie w porządku będzie można swobodnie powrócić do uprawiania sportu.