Zatrzymanie stolców i moczu ze stanami zapalnymi śrópiersia

Na przełomie listopada i grudnia czułem jak w brzuchu mi sie przemieszcza gęsty płyn. Kładłem się na prawym boku i wtedy wypełniał mi się pęcherz i mogłem oddać mocz. Płyn przemieszczał sie w stronę wątroby. Na USG i Rtg nic nie widać. W chwili obecnej jestem po otwarciu jamy brzucha bez postawionej diagnozy, z ukrytym rozpoznaniem tego co znaleziono w brzuchu. Problemy z oddawaniem stolca jeżeli już są to bardzo małe (używam czopka rano). Jestem po pękniętej torbieli nadnercza 07/2007 roku. Mam poty i dreszcze. W listopadzie 2007 roku leukocyty 22000, paląca klatka piersiowa. Leczenie lekiem na zakażenie dróg moczowych, konsultacja torakochirurgiczna. TK śródpiersia - bez zmian. Stwierdzono iż nie da się zdiagnozować tego, a ja wciąż mam coś w jamie brzusznej. Nie można było mnie zacewnikować kilka krotnie. Oddaje mocz w mniejszych ilościach. Występują duszności, więc zażywam lek rozluźniający skurcz w mięśniach gładkich oskrzeli. Lekarze nie chcą podjąć się diagnostyki i leczenia, ewentualnego ponownego otwarcia jamy brzucha w celu udrożnienia kanałów wydalniczych, oczyszczenia jamy brzusznej, obecnie nie czuję płynu gęstego w brzuchu, zgęstniał na tyle iż się nie przemieszcza. Proszę o zainteresowanie i ewentualną pomoc. Sugestia ustępujące martwicze zapalenie śródpiersia. Kto w kraju mógłby mi pomóc. Mam lat 40, 2 dzieci. Do kogo się zwrócić w kraju. Jakaś klinika chirurgii. Stale podwyższone leukocyty, utrzymujące się stany zapalne: 15000, 14000, 11000, 16800, 12000. Przyjmowałem kroplówki nawadniające sól i glukozę to oddawałem mocz od razu (01.02.2008 r.), obecnie odstawione. Brak rozpoznania nowotworu. Podobno był to krwiak. Jak pękło poszło na opłucną. Czasami występuje uczucie palenia w śródpiersiu. Odpowiedzią jest pyralgina. Lekarze 1-go kontaktu nie wiedzą jak mi pomóc. Byli tacy, którzy zrezygnowali z prowadzenia mnie. Po prostu mówiąc, że się poddają. Nie są w stanie mi pomóc. Przeżyłem od lipca 2007 r. Mam mocny organizm. Może ktoś zechciał by mi pomóc, dać szanse.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Na pewno w karcie wypisowej z ośrodka w którym miał Pan operowany brzuch jest napisane rozpoznanie i rodzaj wykonanego zabiegu, dlatego dziwię się, że pisze mi Pan „rozpoznanie ukryte”. Trzeba tą kartę odszukać lub udać się do ośrodka, gdzie Pana operowali i wyciągnąć ją z archiwum. Jest to bardzo istotne w procesie dalszego Pan leczenia. Nikt z lekarzy nie podejmie się dalszej diagnostyki i leczenia nie mając pełnych informacji z poprzednich pobytów w szpitalu i wyników wszystkich badań.
Pana problem zdrowotny z opisu wynika, że jest interdyscyplinarny. Na pewno przydałoby się, aby skonsultował Pana torakochirurg, chirurg ogólny i urolog. Trzeba niestety mieć pełną dokumentację do tych konsultacji. Obecnie cały czas występuje u Pana stan zapalny organizmu. Trzeba jednak określić ognisko tego zapalenia. Może należy skonsultować się z hematologiem, gdyż podwyższony poziom leukocytów we krwi świadczy także o białaczce.

W Pana przypadku trudno mi podać miejsce, gdzie Pan powinien się leczyć. Pana zdrowiem musi zająć się kilku specjalistów. Na początek może skonsultuje się Pan z hematologiem.