Narośl na jądrze

Mam 20 lat i 2 tygodnie temu odkryłem na jądrze jakąś narośl jakby mały woreczek z elastyczną (balonowatą) substancją znajdujący sie na całej górnej powierzchni jądra wielkości trochę mniejszej niż całe jadro. Czytałem dużo o tym w internecie i nie jestem pewien do końca co to może być? Dużo wskazuje mi na wodniaka, ale chciałbym się poradzić Pana, co pan o tym myśli? Niedługo zamierzam udać się z tym problemem do urologa, ale wolałbym wiedzieć czego mogę się spodziewać. Jeśli to wodniak, to czy mógłbym po 3 tygodniach wznowić treningi piłki nożnej na pełnych obrotach? Czy muszę jakoś specjalnie uważać? I czy usunięcie tego problemu, jeśli on jest niewielki jest tylko drogą operacyjną czy można to usunąć bezoperacyjnie?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Na pewno, aby dokładnie napisać co to jest należałoby Pana zbadać. Dlatego wizyta u urologa jest nieunikniona. Z tego co Pan opisuje może to nie być wodniak jądra. W przypadku wodniaka jądro byłoby powiększone w całości jednolicie. Pan opisuje zmiane na górnej powierzchni jądra. Tam właśnie znajduje się najądrze i w tej strukturze anatomicznej może pojawić się torbiel nasienna. Aby, więc dokładnie ocenić zmianę należy udać się do urologa. Czy wodniak, czy torbiel leczy się operacyjnie. Zabieg nie jest skomplikowany i obciążający dla organizmu, dlatego po około miesiącu mógłby Pan wznowić treningi piłki nożnej.