Co to jest protruzja?

Co to jest całostronna prawostronna protruzja tarczy L4L5 bo taki mam wynik po tomografii. Jestem po zabiegu i mam stabilizacje DIAM operacja była w marcu tego roku. Już przez pewien czas było dobrze a ostatnio od 2 miesięcy około wróciły mi bóle biodra i mam rwę na nogę, nie mogę stać w miejscu.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Protruzja dyskowa fachowo nazywana protruzją krążka międzykręgowego jest częstym schorzeniem zwyrodnieniowym dysków kręgosłupa. Protruzja krążka międzykręgowego przejawia się pęknięciem pierścienia włóknistego i wysunięciem się jądra miażdżystego poza obrys krążka międzykręgowego. W skrajnych wypadkach dochodzi do wypłynięcia jądra miażdżystego i ucisk na tkanki otaczające kręgosłup. Powoduję to ogromne dolegliwości bólowe i wykluczenie z normalnego życia na długie tygodnie.

Oczywiście ten stan trzeba pilnie skonsultować z neurochirurgiem. Być może konieczny będzie zabieg.