Komplikacje po operacji zmniejszenia żoładka

Moja przyjaciółka przeszła operacje pomniejszenia żołądka przez założenie opaski. Niestety zamiast schudnąć zaczęła nadal tyć. Mileny dwa lata. Lekarze stwierdzili, iż operacja plastyczna została nieodpowiednio zrobiona i doszło do poważnego zapalenia.

Od trzech tygodni leży w sztucznej śpiączce, żołądek kompletnie wycięty, śledziona również, ponieważ doszło do zapalenia otrzewnej. Operowana cztery razy. Rana się nie chce goić, serce podtrzymywane przez lekarstwa, sztucznie podtrzymywana przy oddychaniu.

Jak coś takiego może się długo ciągnąc i co może się jeszcze wydarzyć?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Niestety, ale prawdopodobnie doszło do powikłań pooperacyjnych, które zakończyły się niewydolnością krążeniowo-oddechową pacjentki. Pacjentka może wymagać jeszcze powtórnych interwencji w jamie brzusznej. Nie znam szczegółów i obecnego dokładnego stanu klinicznego pacjentki, dlatego nic konkretnego nie mogę napisać. Jeśli pacjenta jest młoda i nie obciążona chorobami internistycznymi ma szansę na powrót do zdrowia. Ile to może trwać pewnie żaden lekarz na to pytanie Pani nie odpowie.