Czy to mogą być hemoroidy? ból i pieczenie odbytu

Od około tygodnia w czasie załatwiania swoich potrzeb fizjologicznych (wypróżniania) odczuwam ból, a potem okropne pieczenie ujścia odbytu. Pojawiło się to nagle. Parę dni temu znalazłam także 2 małe plamki krwi. Ale tylko raz. Do tego częściej chodzę do łazienki i mam luźne wypróżnienia. W trakcie odczuwam dyskomfort. Kupiłam czopki na hemoroidy, ale nadal nie mogę pozbyć się okropnego pieczenia.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Z tego co Pani opisuje wynika rzeczywiście, że to żylaki odbytu czyli hemoroidy. W stanie zapalnym mogą dawać objawy świądu, pieczenia, bólu oraz okresowe krwawienia. Niestety, ale w tym stanie zwykłe maści, czopki na hemoroidy nie wystarczą. Trzeba zastosować maści lub czopki ze sterydami oraz leki doustne na żylaki, które dostępne są tylko na receptę. Musi Pani udać się do lekarza, żeby Panią zbadał i przepisał odpowiednie leki.