Heparyny drobnocząsteczkowe a since na brzuchu

Od tygodnia leczę się z powodu zapalenia żył nogi prawej. Podaję sobie sama podskórnie heparynę drobnocząsteczkową do brzucha. Od początku w miejscu podawanego leku pojawią się sińce. Czy to jest normalne? Co mam z tym zrobić, żeby sińce znikły?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Musi Pani pamiętać, że nie wolno wypuszczać powietrza z ampułkostrzykawek. Lek podaje się dokładnie tak jak został przygotowany przez producenta. Jeśli manualnie wykonuje Pani iniekcje prawidłowo nie należy przejmować się tymi zasinieniami. One powoli samoistnie wchłoną się. To typowe powikłanie w czasie podawania tego leku. A heparyny drobnocząsteczkowe są najskuteczniejszymi lekami w przypadku Pani choroby.