Czy to przepuklina po operacji jądra?

Czy przepuklina może wystąpić tylko w jądrze. Powrózek nasienny, który wchodzi do jądra jest taki jakby rozwalony. Czy to jakaś patologia biorąc pod uwagę, że w 2006 roku przechodziłem operację z powodu TORSIO ET NECROSIS APPENDIX TESTIS SIN. Mam 15 lat.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Przepuklina nie występuje w jądrze. Worek przepuklinowy wychodzi z jamy brzusznej przez otwór w pachwinie. Jedynie, gdy worek przepuklinowy jest bardzo długi może wchodzić do worka mosznowego i imitować powiększone jądro.
Zabieg jaki Pan miał wykonywany to usunięcie przyczepku jądra. Doszło u Pan do skrętu i martwicy przyczepku jądra lewego. Z powodu tego zabiegu nie powinno dojść do wytworzenia przepukliny. Powrózek nasienny może być zmieniony właśnie z powodu tego zabiegu, a nie z powodu wytworzenia przepukliny. Aby całkowicie się uspokoić w kwestii przepukliny należy udać się do lekarza, który Pana dokładnie zbada.