Problemy z żylakami odbytu

Mam hemoroidy. Już od 4 miesięcy nie mogę się ich pozbyć. Robię nasiadówki i używam różne maści i nic mi nie przechodzi. Czopki mnie przeczyszczają.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Niestety, ale hemoroidów nie da się zlikwidować używając leków. Jedynie zachowawczo można leczyć stan zapalny. Jedynym skutecznym sposobem wyeliminowania hemoroidów jest ich leczenie zabiegowe. Ale wykonywanie zabiegu w stanie, gdy są one zapalone nie jest wskazane. Dlatego najlepiej udać się do lekarza, który przepisze odpowiednie leki na receptę. Leki sprzedawane w aptece bez recepty nie mają takiej skuteczności jak na receptę. W fazie ostrej zapalenia leki powinny zawierać sterydy i środki znieczulające miejscowo. Pewnie leki trzeba będzie przyjmować w formie tabletek i maści, bo czopki często wywołują biegunki tak jak w Pani przypadku.