Ból pachwin po zabiegu przepukliny TAPP

Udałem się do lekarza z bolącymi pachwinami obu stron. Lekarz stwierdził, że jest to objaw wysiłku fizycznego i rozejścia się spojenia łonowego i aby je odciążyć musiałem przejść operacje wszczepienia siatek TAPP by wzmocnić mięśnie brzucha. Jestem już po zabiegu 3 tygodnie, a pachwiny dalej bolą. Czy to normalne i czy ten zabieg był potrzebny?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

TAPP to przezbrzuszna, przedotrzewnowa technika laparoskopowa założenia siatki w przypadku przepuklin pachwinowych. Głównie stosuje się ją, gdy mamy do czynienia z przepuklinami mnogimi, częstymi wznowami przepuklin lub u sportowców.
Decyzję o zabiegu podjął chirurg i na pewno była to słuszna decyzja.
W czasie takiego zabiegu jaki miał Pan wykonywany używa się klipsów. One częściowo mogą uciskać na nerwy. Dlatego zanim tkanka zaadoptuje się do siatki i klipsów mogą jeszcze dość długo występować bóle (3-4 miesięcy).