Obrzęk po operacji przepukliny

Czy objaw dużego obrzęku po operacji przepukliny pachwinowej (4 dni po) jest w miarę normalny. W miejscu, gdzie było cięcie mam jakby strusie jajo w środku. Oprócz tego rozlany krwiak po całym podbrzuszu. Właśnie wczoraj pytałam o tego krwiaka.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Prawdę powiedziawszy po operacji przepukliny pachwinowej nie powinien występować duży obrzęk. Obawiam się, że to „jajo” w miejscu operowanym może być zbiornikiem niewchłoniętego krwiaka albo stwardnienie w środku rany może być siatką, jeśli operowano za pomocą wzmacniającej siatki. Dlatego dobrze by było jak najszybciej skontaktować się z lekarzem, który ewentualnie zaprzeczy lub potwierdzi moje podejrzenia wystąpienia krwiaka pooperacyjnego.