Ból po operacji usunięcia wyrostka robaczkowego

Wyszłam ze szpitala w 4 dniu po operacji usunięcia wyrostka robaczkowego. Strasznie boli mnie cały brzuch. Dostaje skurczy przy pochwie. Czy to normalne?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Dolegliwości związane z całą jamą brzuszną po zabiegu appendektomii nie są typowe i wymagają interwencji lekarskiej. Po operacji może ewentualnie w niewielki sposób boleć samo miejsce operowane, a nie cała jama brzuszna. Skurcze przy pochwie mogą być objawami niezależnymi od zabiegu i być związanymi ze schorzeniami ginekologicznymi.
Ważne jest, aby po zabiegu wypróżnić się. Jeśli jeszcze Pani nie oddała stolca dolegliwości mogą być z tym związane. Należy wtedy zażyć leki powodujące rozwolnienie stolca.