Wodniak jadra a operacja na sercu

Moj synek urodzil sie z wodniakiem jadra prawego. Obecnie ma 20 miesiecy i czeka go operacja za jakies 3 miesiace poniewaz wodniak raz sie pojawial, a w niedlugim czasie znikal. Moje zapytanie jest takie: moje dziecko w lipcu ubieglego roku mialo operacje na otwartym sercu (wada wrodzona VSD, ASDII, korekta VSD), czy po takiej operacij nie jest za wczesnie na nastepna i na ponowne znieczulenie ogolne.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Z tego co Pani opisuje minie rok miedzy operacją na sercu a zabiegiem usunięcia wodniaka jadra. Jest to długi okres i wystarczający dla rekonwalescencji dziecka. Myślę, że nie ma przeciwwskazań do operacji wodniaka. Dziecko i tak przed samym zabiegiem będzie badane przez anestezjologa i to on właśnie zadecyduje czy nadaje się do znieczulenia. Wodniaka trzeba usunąć gdyż zagraża powikłaniami (np. bezpłodność). Sam zabieg jest krótki dlatego dziecko nie będzie zagrożone długotrwałym narażeniem na leki anestetyczne.