Ból pod prawym łukiem żebrowym

Mam 19 lat. Uprawiam sport, ogólnie aktywny tryb życia. Od jakiego czasu czuję ból pod prawym łukiem żebrowym zwykle tak jakby z tyłu (na początku myślałem, że to kręgosłup), teraz jednak ból przeniósł sie do przodu. Ból nie jest stały, powraca co jakiś czas (nie zwracałem na to uwagi, ale teraz przypominam sobie, że to chyba po tłustych posiłkach). Czy muszę z tym iść do lekarza i ewentualnie do jakiego? A może minie samo?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Na pewno trzeba z tym problemem wybrać się do lekarza. Dobrze by było wykonać USG jamy brzusznej, aby wykluczyć brzuszne przyczyny dolegliwości bólowych. Głównie należy wykluczyć kamicę pęcherzyka żółciowego. Jeśli wykluczy się przyczyny brzuszne tychże dolegliwości należy wykonać RTG odcinka piersiowego kręgosłupa, bo zmiany zwyrodnieniowe w kręgosłupie mogą promieniować od pleców nawet do brzucha.