Przepuklina brzuszna po drenażu torbieli trzustki

Czy każdą przepuklinę brzuszną można naprawić siatką chirurgiczną. Jestem po drenażu rzekomej torbieli trzustki. Mam bardzo duży rozstęp. Chirurg stwierdził, że nie kwalifikuje się to do naprawy poprzez założenie siatki chirurgicznej. Co dalej robić z taką przepukliną.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Niestety, ale nie zawsze da się każdą przepuklinę zaopatrzyć używając standardowej siatki chirurgicznej. Jeśli w miejscu, gdzie jest przepuklina tli się ognisko zapalne absolutnie nie można używać żadnej siatki. W pewnych przypadkach, gdy wrota przepukliny są szerokie, wokół znacznie osłabiona, cienka powieź i mięśnie, otrzewna nie da się odwarstwić użycie standardowej siatki może być niemożliwe. Są siatki, które można bezpośrednio zakładać na wewnętrzną stronę otrzewnej, które omijają ten problem. Są one jednak bardzo drogie (koszt 2000-4000 zł). Niestety, ale NFZ nie pokrywa kosztów takich siatek.