Bóle kończyn dolnych

Od ponad 2 miesięcy bolą mnie kolana i łydki. Bóle nasilają się wieczorem. Nie mogę trzymać nóg w jednej pozycji dłużej niż 10-15 minut np. gdy są wyprostowane to muszę je zgiąć, aby ból ustąpił, a potem muszę je ponownie wyprostować. Nie mogę też zbyt długo siedzieć. Nie wiem jaka może być tego przyczyna. Może to ze względu na siedzącą pracę? Jakie powinnam wykonać badania?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Dolegliwości takie mogą być związane z niewydolnością żył kończyn dolnych oraz żylakami kończyn dolnych. Przyczyną rozwoju żylaków kończyn dolnych jest niewydolność żył czyli utrudniony odpływ krwi z kończyn dolnych. Może to dawać dolegliwości podobne do występujących u Pani. Siedzący tryb życia jest właśnie przyczyną tej choroby. Właśnie ćwiczenia powodujące napięcie mięśni łydek ułatwiają odpływ krwi żylnej, a przy okazji zmniejszają dolegliwości. Należy także unikać nagrzewania nóg. Każde ćwiczenia w zakresie kończyn dolnych ułatwiają odpływ krwi żylnej. Z leków należy przyjmować preparaty na żylaki kończyn dolnych czyli zawierające diosminę i hesperydynę, stosować żele i kremy z heparyną, wyciągami z kasztanowca. Aby w pełni potwierdzić to rozpoznanie należy udać się do lekarza, a najlepszym badaniem diagnostycznym jest USG Doppler żył kończyn dolnych.