Tłuszczaki na skroni

Na lewej skroni pojawił się guzek. Odczekałam 3 tygodnie myśląc, że zniknie. Niestety pojawił się następny. Poszłam do chirurga i dowiedziałam się, że to tłuszczaki, które należy usunąć chirurgicznie. Problem, że one są na skroni i poważne ryzyko operacji, żeby nie uszkodzić nerwu. Po upływie kolejnych 3 tygodni oba te guzki jakby się połączyły i rozlały lekko pod skórą. Co mam robić? Dodam, że boję się.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Niestety, ale nie ma innej możliwości tylko trzeba te zmiany typu tłuszczaków usunąć w całości. I nie ma co zwlekać, bo będą się one powiększać. Tłuszczaki bardzo często są otorebkowane i wystarczy tylko nacięcie skóry i można je wyłuszczyć. Niebezpieczeństwo uszkodzenia jakiegoś nerwu lub tętnicy, więc w tym przypadku jest znikome.