Jeśli to nie ropień okołoodbytniczy to co to może być?

Od jakiegoś miesiąca pojawił się u mnie dziwny ból pośladka. Pośladek jest twardy i gorący, nie mogę w ogóle go dotykać bo odczuwam straszny ból, a o siadaniu na nim nie ma mowy. Ponieważ przebywam za granicą zgłosiłam się do tutejszego szpitala. Po badaniu lekarze stwierdzili ze jest to ropień okołoodbytniczy i trzeba przeprowadzić zabieg. Po kilku godzinach pobytu w szpitalu zawieziono mnie na zabieg. Gdy wybudziłam się z narkozy dowiedziałam się że zabiegu nie było. Lekarz powiedział że okazało się że to nie jest ropień okołoodbytniczy. Stwierdził że to jakiś obrzęk, opuchlizna. Zostałam wypisana do domu. Dostałam antybiotyk. Minął już 2 dzień, a ja poprawy nie widzę. Strasznie mnie boli. Nie chodzę do pracy, bo z bólu bym nie wytrzymała. Nie wiem czy to przejdzie. Na początku myślałam, że to jakieś zakażenie od szczeliny odbytu, którą mam już prawie rok, ale lekarze stwierdzili, że raczej nie. Za 2 tygodnie mam zgłosić sie do szpitala na kontrolę. Panie doktorze co to może być? Miał pan do czynienia z czymś podobnym?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

W Pani przypadku dobrze by było wykonać USG pośladka. To by wykluczyło lub potwierdziło rozpoznanie rzeczywiste ropnia okołoobytniczego. Jeśli takowy nie istnieje może to ostry stan zapalny tkanek miękkich pośladka, który raczej nie jest związany ze szczeliną odbytu i mógł wystąpić samoistnie. Najważniejsza jest antybiotykoterapia, okłady na Rivanolu, leki przeciwbólowe i przeciwzapalne.