Guzek na wardze sromowej

Przeczytałam na tej stronie, że guzki na ramionach to mogą być tłuszczaki. Mam taki guzek na prawym ramieniu. Drugi nieco mniejszy na wardze sromowej. Czy to również może być tłuszczak? Jakie są następstwa takich guzków? Mam 35 lat.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Oczywiście, że guzek podskórny miękki, przesuwalny, niebolesny, bez zmian skórnych wokół może być guzkiem typu tłuszczaka. Aby to potwierdzić należy albo wykonać biopsję guzka z następowym badaniem histopatologicznym lub najlepiej wyciąć go w całości i także poddać badaniu histopatologicznemu. Guzki typu tłuszczaków na wargach sromowych to wielka rzadkość. Myślę, że raczej na wardze sromowej to jakaś torbielka wytworzona z gruczołów (najczęściej gruczołu Bartoliniego wytwarzającego śluz) występujących w tej okolicy w dużych ilościach. Z tym problemem należy zgłosić się do ginekologa, który wyda ostateczną diagnozę.