Cysta śledziony

Przez około 2 miesiące bolało mnie w lewym boku. Zrobiłam badanie ogólne moczu, które nic nie wykazało, a następnie USG. Okazało się, że mam torbiel śledziony o wymiarach 7 na 9 cm. Torbiel powiększa się. Po 2 miesiącach wykonałam następne USG. Teraz ma wymiary 8 na 10 cm i wieczorami gorączkuję. Co robić? Lekarz stwierdził, że gorączka nie ma nic z tym wspólnego, a torbiel należy obserwować. Boję się.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Torbiel jest bardzo duża. Mogło dojść do jej zakażenia dlatego Pan gorączkuje. Radziłbym wykonanie tomografii komputerowej jamy brzusznej celem dokładnej oceny śledziony, a także określenia zawartości tej torbieli. Niestety, ale według mojej oceny śledziona musi być usunięta. Torbiel jest już duża (zajmuje prawie całą śledzionę), mogło dojść do jej zakażenia oraz grozi w każdej chwili pęknięciem i powikłaniami włącznie z zapaleniem otrzewnej lub krwotokiem do jamy brzusznej.
To są tylko moje sugestie.