Powiększone jądro po operacji powrózka nasiennego

Po mniej więcej tygodniu od operacji powrózka nasiennego jadro znacznie powiększyło swoja objętość. Później trochę zmalało, ale dalej jest ok. 2,5-3 razy większe od drugiego. Było robione USG i nie wykryło wodniaka.

Przed operacja miałem badanie nasienia. 3 miesiące po operacji drastycznie spadły parametry ruchliwości (A i B).
Czy jadro powróci do swoich *normalnych* rozmiarów?
Czy parametry nasienia zmienia się na lepsze?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Od operacji na powrózku nasiennym (przypuszczam, że żylaków) upłynęło już prawie pół roku. Do tej pory obrzęk jądra powinien ustąpić. Prawdopodobnie doszło do zaburzeń ukrwienia jądra i z tego powodu jest tak powiększone, obrzęknięte. Niestety, ale raczej już ono się nie zmniejszy. Może natomiast dojść po jakimś czasie do polepszenia parametrów nasienia.