Bolący szew pooperacyjny

Jestem trzy miesiące po usunięciu pęcherzyka żółciowego poprzez cięcie.Cały czas odczuwam dolegliwości ze strony szwów. Ten zewnętrzny zagoił się ładnie i nie ropiał w ogóle, natomiast wewnętrzny cały czas czuję. Przy dotyku właściwie nie boli,ale potrafi zaboleć miejscowo, albo wierci w nim albo mam uczucie rozpierania, mówiąc krótko cały czas czuję że coś tam było robione i coś się dzieje..Dzisiaj byłam na kontroli w szpitalu po 3 m-cach.Wszystko to opowiedziałam. Pan Doktor zbadał mnie uciskając szew i wtedy dopiero się okazało jak on mnie jeszcze boli wewnątrz. Pan Doktor nie był tym zaskoczony. Powiedział że nic złego się nie dzieje. Potrzebny jest czas. Że szwy prawdopodobnie jeszcze się nie roztopiły , że może być nadal niewielki stan zapalny wewnątrz i mogę smarować żelem przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Nie dopytałam jakim na dokładkę, bo tak się zdenerwowałam ze strachu. Mi się wydawało że 3 m-ce to już długo i nie powinnam już w zasadzie czuć bólu, a w tych okolicznościach nie wiem co o tym myśleć.

Boję się że tam coś złego się dzieje. Dietę stosowałam, nie dźwigam, dużo jestem w ruchu od samego początku. Proszę, niech mi Pan Doktor wyjaśni moje wątpliwości jako osoba postronna.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Oczywiście taka duża rana może jeszcze przez dłuższy czas pobolewać. Związane jest to z użyciem długowchłanialnych nici jakie stosuje się celem zeszycia powięzi. Nici te mogą przez dłuższy czas dawać odczyn zapalny i uciskać na okoliczne tkanki póki się nie wchłoną całkowicie. Czas wchłonięcia to 6-9 miesięcy. Niech Pani użyje żelów przeciwzapalnych i przeciwbólowych jakie bez problemu są dostępne w aptece. Dodatkowo można użyć żelu z heparyną, który przyspieszy wchłonięcie szwu.