Obrzęk wokól szwów po usunięciu wyrostaka robaczkowego

Zostałem poddany zabiegowi usunięcia wyrostka robaczkowego. Po 4 dniach zostałem wypisany do domu. Pierwszego dnia po wypisie spuchły mi okolice rany po wycięciu wyrostka (muszę zaznaczyć, że tego dnia na prawdę dużo chodziłem). Czy jest to normalne? Dodam iż obrzęk nie jest duży, ale dosyć już mam bólów związanych z zapaleniem wyrostka robaczkowego więc wolę się upewnić.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Rana jest jeszcze świeża. Prawdopodobnie przeciążył ją Pan nadmiernym chodzeniem. Z pewnością to nic poważnego. Należy zrobić sobie okład z Rivanolu, a w 7 dobie po operacji iść na kontrolę do Paradni Chirurgii Ogólnej