Leczenie zapalenia żył

Od prawie dwóch tygodni Pani Doktór rodzinna leczy mnie z powodu zapalenia żył. Biorę zastrzyki do brzucha. Niestety nie widzę żadnych efektów tego leczenia. Noga jak była tak jest obrzęknięta, bolesna a stopa zaczerwieniona i bardzo gorąca. Proszę powiedzieć mi co mam dalej robić?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Prawdopodobnie u Pani wystąpiło zakrzepowe zapalenie żył głębokich kończyny dolnej. Niestety może lekarz rodzinny zastosował zbyt małe dawki heparyn drobnocząsteczkowych i dlatego nie ma efektu terapeutycznego. Trzeba niestety odwiedzić chirurga ogólnego lub naczyniowego, który ma większe doświadczenie w leczeniu chorób naczyń.