Co dalej z hemoroidami po zachowawczym leczeniu?

Zużyłam całą maść ze sterydami, brałam tabletki na niewydolność krążenia żylnego i hemoroidy są nadal. One mnie nie bolą tylko czasami. Nie krwawią. Co mam robić dalej? One w ogóle się nie chowają. Czy muszę wybrać się jednak do chirurga?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Niestety leki na hemoroidy nie powodują ich likwidacji. Wszystkie dostępne leki tylko usuwają objawy choroby hemoroidalnej, a więc głównie stany zapalne splotów żylnych odbytu. Jedyną skuteczna metodą ich usunięcia są zabiegi. Należy udać się do chirurga, który ostatecznie zadecyduje o potrzebie leczenia operacyjnego oraz metodzie ich usunięcia.