Czy to może być zapalenie wyrostka robaczkowego?

Jestem po badaniu krwi i moczu wszystko dobrze tylko leukocyty 10100. Nie mam temperatury tylko, co jakiś czas odczuwam coś z lewej strony. Nie jest to ból. Tydzień temu byłem na USG i wszystko było w porządku.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Podwyższenie poziomu leukocytów we krwi na poziomie 10100 nie jest żadną patologią (norma górna około 10000). Może to zwykłe dolegliwości typu kolek jelitowych spowodowane nadczynnością lub niedoczynnością w pracy jelit. Tego nie da się zobrazować w żadnym badaniu. Dobrze by było jednak wykonać ewentualnie kolonoskopię, która wykluczy zmiany morfologiczne w jelicie grubym. Jeśli nie znajdzie się ewidentnych patologii odpowiednia dieta i leki powinny zlikwidować lub zredukować dolegliwości.