Na czym polega plastyka przepukliny?

Mój Ojciec miał dwa dni temu operację przepukliny. Chirurg poinformował mnie, że nie mógł wstawić siatki i wykonał plastykę. Co to znaczy? Co konkretne zostało zrobione?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Widocznie chirurg w czasie zabiegu stwierdził brak konieczności wszczepiania siatki albo warunki anatomiczne uniemożliwiały wszczep i wykonał klasyczna plastykę. Klasyczna plastyka polega na wzmocnieniu struktur jamy brzusznej przez, które wychodzi worek przepuklinowy przy użyciu powięzi, tkanek i mięśni własnych pacjenta. To właśnie jest typowa operacja przepukliny zwana plastyką przepukliny.